Historia

Szkoła powstała w sezonie zimowym 1996/97. Założycielką szkoły jest dr Beata Blachura - pracownik dydaktyczno-naukowy Zespołu Zimowych Form Rekreacji Ruchowej, Instruktor Wykładowca PZN. Nazwa szkoły "Akademicka" nie jest przypadkowa. Kadrę stanowią w większości studenci i absolwenci specjalizacji instruktorskich wydziałów wychowania fizycznego i fizjoterapii oraz nauczyciele akademiccy wrocławskiego AWF-u.

Wielu instruktorów współpracuje ze szkołą od samego początku, szkoliliśmy dzieci, młodzież i dorosłych, a także osoby niepełnosprawne z niedowładem kończyn i osoby niedowidzące.

Wspólnie dołączyliśmy do SITN PZN, od 2006 roku organizujemy kursy na początkowe stopnie instruktorskie w narciarstwie zjazdowym. W 2010 roku otrzymaliśmy patronat SITS, który umożliwia organizację kursów snowboardowych na stopienie sprawności technicznej SITS.

Konsekwentnie podnosimy swoje kwalifikacje. Jesteśmy obecni na kursokonferencjach i szkoleniach odbywających się w kraju i na świecie. W 2011 roku nasi instruktorzy reprezentowali Polskę na najważniejszej, międzynarodowej imprezie instruktorów i trenerów sportów śnieżnych – Kongresie INTERSKI w St. Anton.

Podczas międzykongresu w Alpe de Huez odbywającego się w roku 2013 dr Beata Blachura zaprazentowała warsztaty dotyczące nauczania jazdy na nartach osób niedowidzących.