Kwalifikacje

Szkoła powstała w grudniu 1996 roku. Kadrę stanowią nauczyciele akademiccy, absolwenci oraz studenci wrocławskiej AWF. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w nauczaniu jazdy na nartach dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych. Prowadzimy zajęcia i imprezy rekreacyjne dla przedszkoli, szkół i firm.

Obecnie w skład kadry szkoły wchodzi:

Instruktor Wykładowca SITN PZN,
3 Trenerów
Narciarstwa Zjazdowego SITN PZN,
14 Instruktorów
Narciarstwa Zjadowego SITN PZN
2 Trenerów Snowboardu SITS
oraz 8 Instruktorów Snowboardu SITS

Licencja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego A +B
Posiadamy licencję SITN-PZN dzięki której, jesteśmy uprawnieniu do organizacji kursów SITN-PZN. Należą do nich: kurs na demonstratora, kurs kwalifikacyjny oraz kurs na pomocnika instruktora.

Licencja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego D
W sezonie 2016/2017 wprowadzona została nowa licencja, przeznaczona dla szkół mogących wprowadzić nowy ujednolicony program szkolenia DZIECI.

Patronat Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu

Posiadanie patronatu uprawnia szkołę do:
Prowadzenie zajęć w zorganizowanych formach oraz szkolenia na stopnie sprawności technicznej.
Szkoła Patronacka po zrealizowaniu kursu może nadawać w imieniu SITS I, II oraz III stopień sprawności.

Zaświadczenie o wpisie do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych prowadzonego przez Marszałka Dolnośląskiego
Szkoła ma prawo organizować imprezy turystyczne obejmujące transport, zakwaterowanie i organizacje zajęć klientów.

Umowa gwarancji ubezpieczeniowej z firmą Europaische Reiseversicherung AG

Warunki umowy zabepieczają pokrycie kosztów powrotu klientów z wyjazdów organizowanych przez "Akademicką", w przypadku gdy z przyczyn wynikających z działań Szkoły nie został on zorganizowany.

: